Liikumis- ja spordinädal Tartus                                

1. Ürituse  nimetus, ajaline kestus, alguse ja lõpu  kuupäev

Liikumis- ja spordiharrastamise nädal Tartu ja Tartumaa eakatele.

Üritused toimuvad 11. - 18. sept. 2016.a.

2.Liikumis- ja spordinädala ürituste teostajad:

Teostajad on Tartu Spordiveteranide Koondise juhatus ja aktiiv koos Tartu Seeniormeeste Klubiga.

3. Ürituste eesmärgid:  

1. anda vanemaealistele (aga mitte ainult) võimalus ea- ja võimetekohaseks  sportlikuks ja tervistava toimega tgevuseks;

2. propageerida vanemaealiste liikumis- ja spordiharrastust;

3. saada juurde uusi aktiivseid  liikmeid Tartu Spordiveteranide Koondise spordisektsioonidesse ja Tartu Seeniorrmeeste Klubi ridadesse.

4. Tegevuste kirjeldus ja etapid:

Eakate spordinädala raamides on korraldajatel kavas läbi viia oma aktiiviga 7 sportlikku üritust peamiselt Tartu ja Tartumaa eakamale põlvkonnale.Kavas on

11.09..ja 18.09.2016.a. algusega 12.00 Tähtvere dendropargis (kogunemine laululava taga kl 11.55) – disgolfi tutvustamine, puttimisvõistlus ja kuni 9 raja läbimine.  Läbitavate radade distants  kuni 2 km. Osalejate vahel loositakse radade läbimise järgselt välja mälestusmeened. Disgolfi ketaste omamine pole tingimata vajalik.

12.09. ja 15.09.2016.a.algusega kl 16.15 -  Petanqueimäng (paarismäng) algajatele koos mentoritega, kuulide asetamise võistlus täpsusele Anne Noortekeskuse petanqueväljakul (Uus 56).

Läbiviijad on Tartu SVK petanquesektsiooni esimees ja aktiiv.

14.09.2016.a.algusega kl 16.00 – bowlingumängu tutvustamine ja võistlus algajatele koos mentoritega Tartus FunBowlingu saalis 6 rajal Võru tn 55F. Osalejate arv 30. Võitjatele medalid (naistele ja meestele eraldi). Läbiviijaks Tartu Seeniormeeste Klubi esimees ja aktiiv.

16.09.2016.a.algusega kl 16.00 – jalutuskäik 01.okt. avatava Eesti Rahva Muuseumi (ERM) tutvustamiseks (seest ja väljast) koos ERM – i giidiga (vältab vähemalt 1 tund). Kogunemine uue peahoone peasissekäigu juures kl 15.55.Hiljem  tutvumine Raadi mõisakompleksi vaatamisväärsustega (näitus veetornis, hoidlad jmt), mis lõpeb Narva mnt. asuva värava juureJuurdepääs: mööda Roosi tänavat või või Narva mnt.ja Muuseumi tee kaudu.Parkimisvõimalused: ERM parkla ( Muuseumi tee ääres ) või Narva mnt. äärne parkla Raadi pargi kõrvals. Läbiviijad Tartu SVK juhatus ja ERM-i giid.Osavõtjate arv on piiratud (30 inimest), mistõttu eelistus Tartu SVK liikmetel..Vajalik eelregistreerimine (kuni 15.09.2016.a.) tel. 53 489 631 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

17.09.2016.a. algusega kl 12.00. – matk- kepikõnd Emajõe loodusrajal Turu sillast (Emajõe vasakkaldal) Ihaste sillani .Sobib ka peredele (vanavanematele koos lastelastega). Matkast osavõtjate arvu ei piirata.Matka lõpppunktis loositakse osalejate vahel välja auhinnad- meened.

5. Oodatav tulemus

Korraldajd loodavad ja ootavad, et spordinädala üritustest osavõtjad saavad positiivse elamuse ja impulsi liikumis- ja spordiharrastusega jätkamiseks ka  meie organisatsioonide (Tartu SVK ja Tartu Seeniormeeste Klubi) kaudu.

Juhend PDF