Lahkunud on AGNES SIRKEL- Tartu SVK ja Kalevi auliige


Reedel, 04.aug.2017.a. suri ootamatu haigusataki tagajärjel 85- aastasena teenekas sporditegelane ja –aktivist, Tartu Spordiveteranide Koondise auliige ja petanquesektsiooni kauaaegne juht Agnes Sirkel. Tema tegude ja saavutuste rida on pikk ja väärikas nagu kogu ta elu. Lõpetas 1955 Kohtla-Järve Põlevkivi Ümbertöötlemise Tehnikumi. Harrastas kergejõustikku, korvpalli, lauatennist ja orienteerumist. Aastast 1959 kujunes meelisalaks matkamine (jalgsi- ja süstamatkad). Osales (enamasti grupijuhina) 27 kategooriamatkal, sh. kõrgema kategooria matkadel Altais, Koola poolsaarel, Baikali taga, Fani mägedes ja Sajaanides. Ta on korraldanud NL-i, Balti riikide ja Eesti matkajate kokkutulekuid, olnud peasekretär ja –kohtunik ning Eesti esimese, Tartu matkakooli (1962) asutaja, samuti Eesti kaugmatkajate kokkutulekute (1971), Emajõe maratoni (1983) ning Tartu ja Tallinna matkaklubide vaheliste matkatehnikavõistluste algatajaid. Hakkas esimesena korraldama kõrbematku Karakumis ja ka turiaade. Ta on olnud 5 korral Eesti parima matkainstruktori konkursi võitja ja Eesti meistermatkaja (1990). Oli suusatamises, lauatennises ja matkatehnikas vabariikliku kategooria kohtunik. Olnud 1968–91 Tartu Matkaklubi esimees, 1968–97 Tartu maratoni peasekretär ja sekretariaadiülem, 1982–97 Tartu rattaralli ja 1983–97 sügisjooksu peasekretär. Oli 1977–87 NL-i Turismi ja Ekskursiooni Kesknõukogu ning Eesti Matkaföderatsiooni nõukogu ja presiidiumi liige. Tartu Suusaklubi (1989) ja klubi Tartu Maraton (1991) asutajaliige. Kalevi auliige (1966).
Ühe viimastest tunnustustest vabatahtliku spordiorganisaatori töö eest sai Agnes Sirkel vahetult enne oma 85. sünnipäeva (25.nov.2016.a.) kui pälvis Eesti Aasta Spordivabatahtliku Eriauhinna laureaadi tiitli. ,, Spordivabatahtlikud on erilised inimesed ja nende panus on mõõtmatult suur. Vabatahtliku tegevuseta sport ei toimiks. Need on inimesed, kes väärivad märkamist ja tunnustamist," ütles auhinnagalal auhindade üleandmisel Eesti Olümpiakomitee asepresident Jüri Tamm.
Lahkunud ongi eriline inimene, kes oli kuni viimaste päevadeni teotahteline, mõtteergas, kohusetundlik ja kompromissitu võitleja, pühendunud spordiveteran, kes ka oma viimases võitluses ei läinud kompromissile.
Sellisena, võitlejana ja võitjana ta jääbki meie meelde ja mällu.


Tartu spordiveteranide pere

Ärasaatmine neljapäeval, 10.augustil kell 13 Tartu krematooriumis